Zajímavosti – Drážďanská vyhlídka


Stolová hora Děčínský Sněžník nabízí výhled nejen ze svého vrcholu s rozhlednou, ale také ze skalnaté Drážďanské vyhlídky, která se nachází na okraji vrcholové plošiny.

Drážďanská vyhlídka západ slunce

 

O vyhlídce

Děčínský Sněžník (723 m n. m.) je naší nejvyšší stolovou horou. Je vzdálen asi 7 km od Děčína a na jeho vrcholu stojí pěkná kamenná rozhledna s penzionem. Byť samotný vrchol nabízí panoramatický výhled z rozhledny, neméně hezké pohledy otevírá jedinečná Drážďanská vyhlídka, která je součástí CHKO Labské pískovce.

Vyhlídka se nachází necelý kilometr pod vrcholem směrem dolů od rozhledny. Vyhlídkové místo je osazeno informačním panelem opatřeným stříškou. Je zde umístěn bytelný stůl s lavicemi, odkud si můžete pohodlně užívat výhledů do kraje. Krásně jsou odtud vidět zejména stolové hory Saského Švýcarska a za pěkného počasí a dobré viditelnosti lze spatřit i Drážďany vzdálené vzdušnou čarou asi 50 km.

 

Cesta k vyhlídce

Ideálním výchozím místem je rozcestí u Hřebenové boudy v obci Sněžník. Cesta vede po červené turistické značce, nejprve po pohodlné asfaltové cestě, poté při výstupu na náhorní plošinu přechází na přírodní udusanou stezku, protkanou kořeny. S trochou námahy na vyhlídku mohou vystoupat i rodiny se sportovními kočárky.

Osoba na Drážďanské vyhlídce Drážďansá vyhlídka západ slunce

 

Občerstvení
Hřebenová bouda Sněžník na křižovatce silnic z Tisé do Sněžníku a okresní silnice z Děčína do Jílového, restaurace penzionu Pod rozhlednou na vrcholu Děčínského Sněžníku.

 

Vstupné
zdarma

 

Provozní doba
celoročně volně přístupné

 

Parkování
Velké parkovišti u Hřebenové boudy.

 

TIP NA VÝLET
Od Drážďanské vyhlídky se můžete vydat po trase NS Zapomenuté pohraničí a zastavit se v obci Ostrov, která je branou do Ostrovských skal. Pěkné menší skalní městečko tvoří pískovcové, až dvě desítky metrů vysoké, skalní věže různých názvů. Uvidět tu můžete např. Obra, Orla, Císaře, Soudek či třeba útvar s pochmurným názvem Popravčí kámen. Kromě turistů do Ostrovských skal často míří horolezci, kterým je tu k dispozici řada lezeckých terénů a které můžete při jejich výstupech pozorovat.

zdroj: www.mapy.cz