Aktivity – Lyžování


 Historie lyžování v obci Tisá je spjata již z řadou generací. V roce 1971 vznikl lyžařský oddíl TJ Spartak Tisá se zaměřením na běžecké disciplíny, za několik let se však rozpadl. V roce 1979 byl dokončen a zprovozněn lyžařský vlek a následně vznikl nový oddíl, tentokrát se zaměřením na sjezdové lyžování. V Tisé se pořádal závod „O pohár Tiských stěn“. Současný vlek se začal stavět v roce 1987 a nyní ho provozuje Lyžařský klub Tisá, který pořádá řadu akcí: Rej masek, Hemžení na vleku aneb sjezd na čekoli, Tisovská dvoukombinace, Po stopách Yettiho, Hokejové derby.

Lyžařské středisko Telnice

 

Lyžařský vlek Tisá

 

Sjezdovka leží v nadmořské výšce 500 metrů, upravuje se pomocí skútru. Jde o trasu s modrou obtížností, o délce přibližně 400 m. Existuje zde možnost pro zajištění individuální doby lyžařským kurzům, od 17 do 20 hodin funguje večerní lyžování. Za příznivých sněhových podmínek se jezdí o víkendech a v ostatní dny se provozuje pouze večerní lyžování.

 

 Lyžařské středisko Telnice

 

Ski areál Telnice provozuje skokanský můstek, sedm lyžařských vleků a celková délka sjezdových tratí činí 4 250 m. Všechny tratě se uměle zasněžují a upravují sněhovými rolbami. Do Zadní Telnice se dostanete jednoduše z města Ústí nad Labem. Chráněná přírodní oblast s horskými loukami je domovem vzácné lilie cibulkonosné. V obci najdete dva pomníky napoleonských válek, hrobku Ledeburů a kapli v novogotickém slohu.

 

Bouřňák

 

Sport Centrum Bouřňák o.p.s. najdete na místě v obcích Moldava a Mikulov. Čtyři sjezdové tratě z Bouřňáku vedou do Mikulova a jedna končí v osadě Hrob. Děti si užijí na dětském svahu Údolíčko v Mikulově. Sjezdovky a vleky jsou v provozu celý týden za příznivých sněhových podmínek.

Ať už zůstanete na lyžování přímo v obci Tisá nebo zvolíte sjezdovky v okolí, přejeme vám zasněženou zimu a nezlomené lyže!

 

Lyžařské středisko Telnice Lyžařské středisko Telnice