Zajímavosti – Volské kameny


Skalní městečko Volské kameny není příliš známé, a proto je i méně navštěvované. Přesto je krásné a jeho návštěvu byste si neměli nechat ujít.

Skalní město Volské kameny

 

Objevovaná krása Volských kamenů

Soubor skal Volské kameny se rozkládá na západní straně údolí, na sever od skalního města Himmelreich. Z vybraných vrcholových partií skal můžete sledovat okolní věže a užívat si vůni vřesu, kterému se na zdejším pískovcovém podloží a slunných místech dobře daří. Volské kameny jsou ideálním místem pro návštěvníky, kteří preferují klid, pohodu, krásnou přírodu a málo frekventovaná místa.

 

Oblíbené místo skalních lezců

Podobně jako okolní skalní komplexy, jsou Volské kameny příjemným místem pro výlety a turistiku, ale nabízejí také výborný terén pro pískovcové lezení. Mezi oblíbené cíle horolezců patří Volská stěna, Volská jehla a Volský kámen s levou a pravou údolní cestou.

Volské kameny alias Ostravské skály Volské kámeny skála

 

Přístup
Volské kameny leží asi 1 km od Ostrovských skal. Přístupová cesta vede z obce Ostrov po červené turistické značce.

 

Občerstvení
V Ostrově v restauraci hotelu Ostrov.

 

Vstupné
zdarma

 

Provozní doba
celoročně volně přístupné

 

Parkování
Parkoviště u hotelu Ostrov

 

TIP NA VÝLET

Asi 1 km od Volských kamenů se rozkládají známé Tiské stěny, které patří k našim nejznámějším skalním městům. Nabízející dva prohlídkové okruhy, které vás provedou malými a Velkými tiskými stěnami. Na rozdíl od Volských kamenů je vstup do Tiských stěn zpoplatněn. Jedna pokladna se nachází na skalním náměstí při vstupu od kostela v Tisé, druhá je u Turistické chaty.

Mapa výlet do Tiských stěn