Tipy na výlety – Zoo Děčín


Zoologická zahrada v Děčíně je zasazena do pěkného a klidného městského lesoparku na Pastýřské stěně. Mezi zdejšími zvířaty tu žijí i taková, která se tu podařilo odchovat. Mnohdy se jedná o méně známé a výjimečné druhy, na které se zoo specializuje.

Vstup do ZOO Děčín

 

Děčínská zoo se blíží sedmdesátce

Děčínská zoo byla otevřena na jaře roku 1949, založena však byla již o rok dříve. Její vznik iniciovala skupina milovníků zvířat v čele se zoologem Ludvíkem Grácem, který se stal jejím prvním ředitelem.  Areál se rozkládá na ploše 6 ha a chováno je tu asi 450 kusů zvířat ve 150 druzích. Zoo se specializuje na méně známé a vzácné druhy a je velmi úspěšná v jejich odchovu.

 

Od grizzlyho po rybičky

Zoo je domovem celé řady druhů – savců, plazů, obojživelníků a ryb. Nechybí ani ptačí dům, ve kterém se prohání barevní opeřenci a návštěvníky rozvážně sledují atraktivní papoušci kakadu. Výjimečný pohled nabízí přírodní výběh, ve kterém žijí obrovští medvědi grizzly. Mezi zdejšími zvířaty jsou i medvědi malajští, které v začátcích chovala děčínská zoo jako jediná v republice. Nově se zde začali věnovat chovu vydry říční. Součástí zoo je expozice Rajské ostrovy umístěná v centru města na Teplické ulici. Zavádí návštěvníky mezi faunu a flóru několika světových oblastí. Ve čtyřech částech jsou expozice Réunion – korálový útes, Fidži – mangrovové pobřeží, Sulawesi – asijský tropický deštný prales a Haiti – polopoušť karibských ostrovů.

 

Zoo je rájem dětí

Děti se mohou těšit nejen na zvířátka, ale je tu pro ně nachystána řada atrakcí. V blízkosti pokladny na ně čeká areál s dětskou kontaktní zoo, kde si mohou zvířátka pohladit a dát jim něco dobrého na zub. Zabaví se také na lezecké stěně, v průlezovém hradu, na lanové dráze nebo dokonce na hřbetu poníka.

 

Zoo Děčín krmení Zoo děčín šelma

 

Kudy do zoo?


Zoo leží na Pastýřské stěně, kam vede silnice z centra města. Od nábřeží se stáčí do ul. Teplická, odbočuje vpravo do ul. Resslova a následně do ul. Žižkova k parkovišti u areálu.


Občerstvení
V zoo v bistru u Kamzíka a v nedaleké restauraci Pastýřská stěna.

 

Vstupné
Květen–srpen dospělí 100,- Kč
děti 3-15 let, senioři, studenti do 26 let   60,- Kč

 

Září–říjen, březen-duben dospělí 80,- KčMapa Děčínské Zoo
děti 3-15 let, senioři, studenti do 26 let 50,- Kč

 

Listopad-únor dospělí 70,- Kč
děti 3-15 let, senioři, studenti do 26 let 40,- Kč
Pejskové mají přístup do areálu zakázán.

 

 

Otevírací doba
Březen – duben 8.00 – 18.00 hod.
Květen – srpen 8.00 – 19.00 hod.
Září – říjen 8.00 – 18.00 hod.
Listopad – únor 8.00 – 16.00 hod.

 


Parkování
Parkoviště u zoo. Parkovné se hradí na recepci.

 

Kontakt

Zoologická zahrada Děčín, Žižkova 1286/15, www.zoodecin.cz

 

TIP NA VÝLET


Nedaleko areálu zoologické zahrady stojí na Pastýřce napodobenina romantického hradu, ukrývající příjemnou restauraci. Je odtud krásný výhled na město se zámkem na druhém břehu řeky a v blízkosti vede několik turistických cest. Návštěvu zoo tak můžete spojit s příjemnou vycházkou a dojít třeba až k děčínskému zámku, prohlédnout si jeho expozice a navštívit nádhernou přilehlou Růžovou zahradu.

Mapa ze Zoo Děčín na zámek

zdroj: www.mapy.cz