Další sportovní aktivity v oblasti Tiských stěn

 

Tisá a okolí je především rájem pro turisty, cyklisty, lyžaře a horolezce. Praktikovat lze i další známé sporty pro skupiny a jednotlivce, stačí si vybrat.

 

Horolezectví v oblasti Tiské stěny

Tradiční oblast pískovcového horolezectví nabízí Tiské stěny, stejně jako Rájecké stěny a Ostrovské skály. Při lezení se tady musí dodržovat platné zásady pro chráněné krajinné oblasti. Na vrcholky skal se začalo vylézat na začátku 20. století. K prvním patřili němečtí horolezci a vlastně se v zápisech objevují jen německá jména až do 2. světové války. Jako první byl pokořen 10. srpna 1907 Sloní sloup a následovala věž Mumie a v roce 1908 Strážce Tiských stěn a Doga. Dnes mají horolezci k dispozici 113 registrovaných lezeckých cest o lehké až po velmi těžce náročné. Na jaře a v létě je do skupin skal mezi Dogou a Zlomiskovou věží omezen přístup.  Jednotlivé věže pro horolezectví mají svá vlastní jména  a jen ojediněle se rovnají očíslovaným skalním útvarům okružních tras. Jestliže náležíte mezi začátečníky v lezení, Tiské stěny nabízejí možnost obstarání lezeckého kurzu, kde se naučíte vystoupit na několik vrcholů, na skalní věže a naučíte se slaňovat. Nadchnout vás mohou i kurzy speleologie v několika jeskyních a kurzy Via ferraty alias zajištěné cesty na skále.  

 

Létohry Tisá

Obec Tisá již tradičně každoročně pořádá štafetový desetibojařský závod družstev s pěti členy nazývající se Létohry Tisá. Podmínkou časti je, že soutěžní družstvo musí tvořit aspoň jedna žena a jeden účastník starší čtyřiceti let nebo mladší než osmnáct roků. Otevřený sportovní víceboj obsahuje disciplíny plavání (kánoe), volejbal, biatlon, bungee running, cyklistika, lezení (košíková), dovednostní kopaná, nohejbal, orientační běh, stolní tenis. 

 

Nordic walking a běh

Tiské stěny a okolí jsou ideálním místem k pěší turistice a běžeckým sportům v přírodě. S čím musíte počítat, že tu zase moc rovin nenajdete, a když ano, musíte se k nim s vynaložením sil dostat. Za námahu se vám odvděčí příroda svými nápaditými scenériemi. Jestliže vás omrzela běžná chůze, vyzkoušejte zdravější nordic walking, ke kterému budete potřebovat speciální teleskopické hůlky. Pomocí holí zatížíte dolní a horní část těla rovnoměrně a tím budete všude přítomné skalní překážky zvládat snadněji.  

 

Jízdy na koni

Na koních se můžete projet  díky nabízeným službám v Penzionu Čtyřlístek, v kavárně a restauraci Refugio

 

Tenis, volejbal a jiné míčové hry

Tenisové hřiště mají v penzionu Na kovárně. Povrch umělé trávy se hodí na tenis a jiné míčové hry jako volejbal, nohejbal, florbal a fotbal. Travnaté hřiště na míčové hry využijete například v Penzionu Čtyřlístek

 

Děčínský Sněžník se závody psích spřežení

Zasněžené tratě kolem Sněžníku u Děčína patří tradičně závodůn na psích spřežení. Pořádají se tady mezinárodní závody. Jde o skvělou podívanou, kterou si rozhodně nenechte ujít. Budete obdivovat nejen sibiřské husky a jiná plemena, ale i zkušené závodníky, kteří se mushingu věnují dlouhá léta. Závodí se v několika kategoriích a k dobré organizaci je potřeba hlavně sníh. 

 

Golf

Pět kilometrů od obce Tisá funguje Golf club Libouchec web:http://www.gclibouchec.cz/
Dále si zahrajete golf v Ústí nad Labem, Janově, v Teplicích a na Barboře.

Zahrajte si minigolf v zoologické zahradě! Najdete tady osmnáct minigolfových drah s eternitovým povrchem a 13 samostatných teras.
Adresa: Minigolf Ústí nad Labem, Neštěmická 796.